Bekleyiniz
LiveZilla Live Help
TrnHosting Ana Sayfa Sepetiniz Hosting İletişim
Ana Sayfa Yap / Sik Kullanilanlara Ekle / Site Haritası
Yeni Hesap Açılışı Şifremi Unuttum
 
Üye Girişi
 
Kullanıcı Adı:
Şifre:


 
 
Domain,Hosting ve Gerekli Bilgiler
 
Ödeme Bilgileri
Sık Sorulan Sorular
SSL Bilgileri
 
Hosting,Domain Ticket Sistemi
Hosting,Domain Firma Bilgileri
Hosting,Domain Banka Hesaplarımız
Hosting,Domain Sunucu Özellikleri
Hosting,Domain İletişim Formu
 

Windows Server System,Centos,Linux,Microsoft,.Net,Aspx,Php,Nuke,Sql Server,MySql
 
akbank sanal pos
 
Fiyatlarımızda KDV Hariçtir.
 
 
Hizmet Sözleşmesi
Hosting Hizmet Sözleşmesi

Servis Sağlayıcı : ANLAYAN Internet ve Telekomünikasyon Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Kısaca ANLAYAN olarak anılacaktır),
Teknik Destek ve Hizmet Sağlayıcı : MBS Bilgisayar ve Bilgisayar Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi (Kısaca MBS olarak anılacaktır).

Madde 1- Kapsam:
MÜŞTERİ’nin talebi sonucunda, ANLAYAN tarafından MÜŞTERİ’ye sunulan Hosting (Barındırma) hizmetini MBS’nin kendisine ait sunucularından sağlamaktadır.

Madde 2- MÜŞTERİ’nin Yükümlülükleri :
(a) Müşteri'nin servisleri kullanımından veya hatalı kullanımından, sayfa içeriklerinden, elektronik posta (e-mail) ile alınan veya gönderilen bilgi, resim, yazı vs. den, doğan ve doğacak olan maddi veya manevi zararlardan Müşteri sorumludur.

(b) Müşteri, verilerinde telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim vs. dokümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, ANLAYAN taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf Müşteri'dir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı Müşteri kabul eder. Bu gibi durumlarda ANLAYAN anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.

(c) Müşteri verilerinde, hiçbir şekilde, pornografi, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmış ve ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde ANLAYAN sorumlu tutulamaz, sorumluluk Müşteri'ye aittir. ANLAYAN, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

(d) Müşteri kesinlikle spam e-mail gönderemez. İnternet kullanıcılarını dil, sıklık ya da dosya boyutu açısından rahatsız edecek emailler yollayamaz. İnternet kullanıcılarına istekleri dışında ticari reklam mailleri yollayamaz.

(e) Müşteri Kayıt/Başvuru sırasında verdiği Elektronik Posta Adresine (Email) ve telefon ile yapılan tüm bildirimler, Müşteriye yapılmış sayılır. Müşteri İletişim ve Email Adresini güncel tutmakla yükümlüdür.

(f) Sözkonusu cihazlarla ilgili her türlü yasal sorumluluk ve Server yönetimi MÜŞTERİ’e ait olacaktır.

Madde 3- ANLAYAN’ın Yükümlülükleri :
(a) Sunucunun fiziksel güvenliği ANLAYAN tarafından sağlanacaktır. Donanımsal hatalar sonucu oluşabilecek disk sorunları ve benzeri durumlarda, sistemde kullanılan yazılımların açıklarından kaynaklanabilecek veri kayıpları ve sorunlar karşısında ANLAYAN herhangi bir konuda sorumlu tutulamaz. Verilerin yedeklenmesi konusunda ANLAYAN sorumlu değildir.

Madde 4- Ödemeler :
(a) ANLAYAN’a yapılacak ödemeler yapıldıktan sonra hizmet başlayacaktır. Ödemeler aylık yapılıyorsa her ay, yıllık yapılıyorsa her yıl hizmetin başladığı tarih itibariyla aynı gün bir sonraki döneme ait ödeme yapılacaktır.
(b) Hizmet ücreti, döviz ile belirtilmiş ise; ödeme tarihindeki T.C.M.B efektif satış kuru üzerinden ANLAYAN’ın web sitesinde belirttiği güncel banka hesabına TL olarak veya www.trnhosting.com adresinden kredi kartı ile tahsil edilecektir.
(c) Kredi kartı ile ödemelerde; Banka işlemleri sonuçlanıncaya kadar yine ortağı olduğumuz ve TK yetki belgesine sahip MBS tarafından tahsilat yapılacaktır.

Madde 5- Kapasite Artırımları:
Her ay sonunda MÜŞTERİ'nin geçmiş ay boyunca kullandığı Bant (Trafik) ve Disk (Web Alanı) boyutları rapolanmaktadır. Bant ya da Disk aşımı durumunda hizmette bir kesinti olmayıp MÜŞTERİ'ye ödeme ile ilgili e-mail ile bilgi verilmektedir.
Bu sözleşme süresince MÜŞTERİ’ye sağlanan hizmetin kapasitesini arttırma talepleri aynı hükümler çerçevesinde karşılanacaktır.

Madde 6- İptaller:
Taraflar yazılı olarak karşı tarafa bildirimde bulunmak suretiyle sözleşme feshini talep edebilirler. Bu durumda bulunulan aya ait ücret iadesi yapilmaz.
Sözleşmenin MÜŞTERİ veya ANLAYAN tarafından iptal edilmesi durumunda, sözleşme kapsamında verilen hizmet en geç 1 (bir) ay içerisinde iptal edilecektir.

Madde 7- Ödemelerin Yapılmaması :
Ödemeler hizmetin başlamasından önce peşin olarak yapılır. Hizmet aylık olarak ödeniyorsa ödemeler her ayın aynı günü yapılır. Hizmet yıllık olarak ödeniyorsa ödemeler bir sonraki yılın aynı günü yapılır. Ödemelerin 5 gün gecikmesi durumunda ANLAYAN verilen hizmeti durdurur.

Madde 8- Gizlilik:
Bu sözleşme şartları fiyatlar dahil, hiçbir şekilde üçüncü şahısların bilgisine açılmayacaktır. Ancak MÜŞTERİ ve ANLAYAN’ın hukuk, finans ve denetleme departmanlarına görevleri icabı ihtiyaç duyacakları kadarıyla sınırlı olarak bilgi verilebilir.

Madde 9- Diğer Hususlar:
ANLAYAN, MÜŞTERİ’ye sağladığı hizmet kapsamındaki cihazların/hizmetlerin kullanımı ile yapılan iletişimin içeriğinden ve bundan dolayı ortaya çıkabilecek idari, mali ve hukuki hiçbir işlem ve eylemden sorumlu değildir. MÜŞTERİ ANLAYAN’in sağladığı hizmet kapsamında kurduğu cihazları uluslararası ve ulusal hukuk ile Türk idari mevzuatına uygun olarak kullanmak zorundadır.

Madde 10- Hizmetin Sürekliliği:
(a) ANLAYAN, sağlanan hizmetin devamlılığını sağlamak ile yükümlüdür. Türk Telekom yada hizmet aldığı diğer kurum ve kuruluşların hatlarında meydana gelebilecek sorunlar nedeniyle oluşan kesintilerde ANLAYAN sorumlu değildir. Kullanılan sunucularda olabilecek donanım hatalarında ANLAYAN gerekli müdahaleyi en kısa sürede yapacaktır.

(b) Sözleşme Süresi: 1(bir) yıl’dır. Sözleşme süresinin bitiminden 7 (yedi) gün önce taraflardan herhangi birisinin sözleşmeyi sonlandırma talebi olmadığı takdirde, sözleşme aynı hükümlerle birer yıl otomatik olarak uzayarak devam edecektir. Taraflar 7 gün öncesinden yazılı olarak karşı tarafa bildirmek suretiyle sözleşmeyi herhangi bir tarihte feshedebilirler. Sözleşme feshinin yapıldığı aya ait ödemeler iade edilmez.

Madde 11- Anlaşmazlıkların Çözümü:
Bu sözleşmenin uygulanmasından doğacak ihtilafların hal mercii Edremit/BALIKESİR Mahkemeleri ve İcra Daireleri olacaktır. Tebligat adresi olarak bu sözleşmede belirtilmiş olan adresler kullanılacak olup, bu adreslere yapılacak tebligatlar firmaya tebliğ edilmiş sayılacaktır.

Ödeme Opsiyonları

TRNHosting.com alışverişleriniz sırasında kredi kartı ve havale seçeneği bulunmaktadır.

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm bankaların kredi kartları sitemizde geçerlidir. Kredi kart bilgileri, teslimatta kontrol edileceğinden, lütfen kredi kartınız ile ilgili bilgileri doğru yazdığınızdan emin olunuz.

Havale veya EFT yaparken; gönderen bölümünde mutlaka fatura bilgileri kısmında kullandığınız ismi kullanınız ve sipariş numaranızı belirtmeyi unutmayınız !

Havale veya EFT yaparken; sitemizde aksi belirtilmedikçe, alıcı kısmını mutlaka ANLAYAN Internet olarak doldurunuz.

Resmi tatiller içerisinde yapacağınız alışverişler, takip eden ilk iş gününde işleme konulacaktır.

Kredi Kartı Sorunları

Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir: Bu nedenler arasında başlıcalar;
1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
2. Kart numarasının ve kartınızın arkasında bulunan CCV2 numarasının hatalı girilmesi,
3. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
4. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,
5. Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması,
6. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
7. Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması
8. 3D Secure sisteminde istenilen bilgilerin eksik yada hata olması.

Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için bankanızın Çağrı merkezi ile görüşmeniz gerekmektedir.

Güvenlik

İnternet üzerinde belli başlı sitelerde kredi kartı kullanmak, fiziksel hayatta kullanmaktan çok daha güvenlidir. Bir dükkanda veya restoranda kredi kartınızı fiziksel olarak bir başkasına vermeniz risk yüzdesini artırır. Bir ürünün bedeli sizden ikinci defa tahsil edilemez. Aynı ürün için yapılacak ödeme işlemlerini bankaların alt yapısı kabul etmemektedir. TRNHosting.com da kredi kartınıza ait hiçbir veri kaydedilmez fakat güvenlik amaçlı bilgilerinizin bir kısmı tekrar değerlendirilemeyecek şekilde şifrelenerek kayıtlar tutulur.
Kredi kartınızın arka yüzünde, normal 16 haneli kart numaranızın devamında 3 haneli bir numara daha vardır. Bu numara, size özel bir CVC2 numarasıdır. Bu numara, kredi kartı kullanımında ekstra bir güvenlik sağlamaktadır.

İade ve İptal Şartları

Sitemizden aldığınız Hosting Paketlerini, Bayi Paketlerini, Video Streaming ve Radyo Hostingleri 15 Gün içinde iade edebilirsiniz.
Sunucu Barındırma, Kiralık Sunucu, VPS Sunucu hizmetleri ve Alan Adı tescil hizmetlerinde iade imkanı bulunmamaktadır.

Bir siparişiniz iptal etmek isterseniz; sitemiz üzerinde iptal etme seçeneği bulunmakla beraber, bize mail ya da telefon yoluyla ulaşmanız yeterlidir.

 


web site performance monitor
Copyright © 2005 TRNHosting. Her Hakkı Saklıdır.

Hostbul'da yer alır!