Hizmet Sözleşmesi

Tüketici Hakları

Bu Servis Sözleşmesi tüm TrnHosting kullanıcılarına hitap eder. TrnHosting'in sağladığı her türlü ürün ve servislerde takip ettiği ilke ve metodlar hakkında bilgi içermektedir. Kendi servislerimizi, kullanıcılarımızı ve diğer internet kullanıcılarını çeşitli sorumsuz ve illegal tehdit ve aktivitelere karşı korumak ve bu amaç doğrultusunda TrnHosting ve kullanıcıları üzerine düşen sorumlulukları belirlemek için hazırlanmıştır.

TrnHosting; internet çözümleri sunan, alan adı tescili, web alanı kiralama hizmeti (web hosting) veren bir hizmet şirketidir. TrnHosting sistemleri ve ağları üzerinde bulunan bilgiler o bilgiyi sağlayan kişi ve kurumlara aittir. TrnHosting, yine kendisi aracılığıyla kullanıcıları tarafından sunulan yayın ve dökümanların içeriğinden ve bu tarz içerik ve yayınların getireceği yasal yükümlülüklerden sorumlu değildir.

TrnHosting servislerinin kullanımı tamamıyla kişi ve kurumların kendi tercihleri olup doğabilecek her türlü riski kendileri üstlenmaktedirler. TrnHosting müşteri seçme hakkını kullanarak istemediği kişi veya kurumlara hizmet vermeyi reddedebilir.

Sipariş

Sipariş kabulü ve ödemenin onaylanmasından sonra TrnHosting, sipariş detayında bulunan isteğe ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini iletecek ve servis başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu kullanıcının sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan kullanıcı sorumlu olacaktır.

Beyan ve Uyarılar

Kullanıcı, aldığı servis dahilinde TrnHosting tarafından aldığı uyarılara uyacağını taahhüt eder. Kullanıcı, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen servisleri ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı yada sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

Sunucu Yükü

TrnHosting, kullanıcıların esnek ve ekonomik kullanımı için bir çok hosting özelliğini sınırsız olarak sunmaktadır. Kullanıcılar, sunucu üzerindeki diğer kullanıcıların hesaplarını ve sunucu performansını etkileyecek şekilde kaynağa gereksiz yükler oluşturan uygulamalar yapar ve sunucu yada hizmete kasıtlı zarar verirse hesabı askıya alınır.

Sorumluluk

Kullanıcı servis dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

Kullanıcı servis dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve email hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri ve bilgilerin yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul eder. Bu konuda doğabilecek sorunlardan TrnHosting'a herhangi bir kusur iletilemez.

Müşterilerin kimlik bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak verme sorumluluğu vardır. Bilgilerin eksik olması durumunda 5 gün süre tanınır 5. gün sonunda hesap askıya alınır. Bilgilerin tutarsız veya eksik olması durumunda tüm sorumluluk müşteriye ait olmakla beraber böyle bir durumun TrnHosting tarafından tespitinde müşteri hesabı tamamen silinir.

İçerik

TrnHosting sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. TrnHosting kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya TrnHosting'in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için iptal edebilir. TrnHosting hukuka aykırılık eden fiileri ve eylemleri ögrendiğinden itibaren kullanıcıya haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

Kullanımına İzin Verilmeyen Scriptler

TrnHosting sunucularında lisanssız her türlü script kullanımı yasaktır. Bununla birlikte mp3, cinsel içerik, warez, kumar, scriptlerinin ve eklentilerinin kullanımı yasaktır. TrnHosting, bu scriptlerin kullanıldığını tesbit ettiğinde hesabı askıya alma veya kapatma hakkına sahiptir.

Spam ve Toplu Mail

TrnHosting sunucularını kullanarak spam yapmak ve veya toplu mail göndermek yasaktır. Kullanıcının toplu mail gönderdiği tesbit edildiğinde, TrnHosting hesabı askıya alma veya tamamen silme hakkına sahiptir.

Yedekleme

TrnHosting, sağladığı servis içerisinde bulunan kullanıcı verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, email ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zarardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri kullanıcıya aittir.
TrnHosting kullanıcılara sistemlerini (dosyalar, e-postalar) yedeklemeleri için gerekli yazılım ve fiziksel koşulları temin eder. Bu durumun dışındaki hiç bir veri kaybının sorumlusu TrnHosting değildir.

TrnHosting kullanıcının tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutucaktır. Buna rağmen TrnHosting servisinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan TrnHosting sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi müşterinin sorumluluğundadır.

Alan Adı

TrnHosting, kullanıcı tarafından sipariş verilmiş domain name kayıt işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen domain name'in sahibi kullanıcıdır. Kullanıcı kendi kullanıcı adı ve şifresi ile domain bilgilerini değiştirebilir, domain adını dilediği servis ile kullanabilir ve transfer edebilir.

ödemeler

TrnHosting önceden haber vermeksizin ücretler üzerinde ileriye dönük olarak degişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kullanıcı bu degişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
ücret hesap tarihinden itibaren 5 gün içinde ödenmelidir. TrnHosting, kullanıcı ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili servisi kapatma, açma hakkını saklı tutar.
ödeme konusunda problem yaşanmasından dolayı TrnHosting, kullanıcıya verilen servislerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.
Bu durumun devam süresince kullanıcı adına email, web, ftp erişimleri yapılamaz ve email hesapları bloklanarak gelen emailler geri çevrilir.

TrnHosting servis süresi içinde kullanıcıya tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ödeme bildirimi gönderebilir. Kullanıcı söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamaz.

Kullanıcı, aldığı servislere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır ve hesabı askıya alınır.

İade ve İptal Koşulları

TrnHosting, sebebi her ne olursa olsun, hizmet başlangıcından itibaren 7 gün içinde talep edilmesi halinde hosting hizmetinin ücretini müşteriye geri iade eder.
Domain kayıt hizmeti iptal edilemediğinden dolayı bu hizmetin ücretinin iadesi veya değişimi mümkün değildir.
Para iadesi iptalin onaylanmasını izleyen 10 iş günü içerisinde gerçekleşir.
TrnHosting, yukarıda bahsi geçen kuralların, kendilerine tanınan haklar dışında, kullanıcılar tarafından ihlal edilmesi halinde TrnHosting ilgili hesabın dondurulması, kapatılması konusunda hak sahibidir. Bu durumda hesabın açılışı üzerinden 10 gün geçmişse ücret iadesi yapılmaz.
TrnHosting ödemesi gerçekleşmeden veya ödemeden önce uygun görmediği siparişleri silme hakkına sahiptir.

TrnHosting'ten hizmet alan tüm müşterilerimiz bu sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılır.


Pencereyi Kapat